Полив - це зволоження ґрунту для забеспечення сприятливих умов для розвитку та росту рослин.
Види поливу класифікують за параметрами: призначення, потужність, тип управління.
- За призначенням полив поділяється на два види: сільскогосподарський (поля, сади, городи, тепличні господарства, розплідники, присадибні і дачні ділянки) та ландшафтний (газони, клумби, розарії, парки, сквери, футбольні та гольф поля та інше). Для сільскогосподарського поливу частіше всього застостовують систему крапельного поливу.
- За потужністью поділяють на такі види: побутові та промислові. Сучасне обладнання дозволяє побудувати систему поливу враховуючи всі деталі території.
- За типом управління: ручний та автоматичний. Ручне керування потребує безпосередньої участі людини при кожному використанні системи.
Електронний таймер для поливу, з цифровим керуванням (2 програми) Presto-PS (7701)
Автоматичний полив дозволяє працювати усій системі в автоматичному режимі із застосуванням спеціального обладнання для контролю та управління поливом, без участі людини. За допомогою контролера поливу визначається час включення, тривалість і регулярність поливу рослин.
Найпопулярніші типи поливу ґрунту можна розділити на чотири окремі пункти:
- Поверхневе зрошення;
- Крапельне зрошення;
- Підґрунтове (внутрішньоґрунтове) зрошення;
- Дощування.
Поверхневе зрошення
Суть цього типу поливу полягає в поглинанні вологи ґрунтом, на який подають воду. Здійснювати його можна шляхом туманоутворення, затоплення, по борознах та за допомогою баблера.
Туманоутворення - процес створення сприятливого мікроклімату, охолодження, зволоження і пилоподавлення за допомогою водяної дрібної дисперсії.
Системи гнучкі в проектуванні і монтажі. Її можна спроектувати та встановити практично на будь-якому об’єкті і, якщо початкові умови з часом змінюються, система легко трансформується під нові умови.
Крапельниця для поливу Presto-PS мікроджет Туман (MJ-1302)
Туманоутворюючі системи використовуються для створення зони комфортного мікроклімату вуличних майданчиків, альтанок, терас кафе і ресторанів, великих виробничих приміщень. Швидко набирають популярність системи туману в теплицях, оранжереях, зимових садах. Контроль вологості за допомогою туманоутворюючих систем прискорить вирощування розсади, грибів і багато іншого. Полив відбувається рівномірно.
Набір Presto-PS система туманоутворення (1005-S)
Затоплення – розподіл води суцільним шаром по всій поверхні ділянки та її поступове проникнення у ґрунт.
Поверхневе зрошення по борознах передбачає створення своєрідних струмків, або капілярів з подальшою подачею до них води.
Крапельна трубка багаторічна Presto-PS с крапельницями через 25 см, довжина 200 м (MCL-25-200)
Цей варіант є найбільш простим у реалізації, тому не вимагає значних зусиль і чудово підходить тим, хто доглядає невелику ділянку.
Полив баблером – полив спеціальною насадкою, яка використовується у поєднанні із системами автоматичного поливу, особливо економним у плані витрати води.
Дощувач Presto-PS секторний з підсвічуванням прохідний Ліхтарик (7734)
Такий спосіб зволоження забезпечує подачу води на поверхню ґрунту для ефективного зрошення коріння дерев та кущів. Також баблер відрізняється своєю універсальністю, оскільки легко підключається до більшості статичних дощувачів.
Крапельне зрошення
Його суть полягає у використанні труб, що проходять під або над землею, які подають воду дозованими порціями безпосередньо в прикореневу зону рослин за допомогою спеціальних крапельниць.
Крапельна стрічка Presto-PS емітерная 3D Tube крапельниці через 20 см витрата 2.7 л/г, довжина 500 м (3D-20-500)
Цей спосіб поливу обумовлює мінімальну витрату води (може становити 2,4-8 л/год), оскільки дозволяє рослинам споживати одержану вологу повністю. За допомогою зрошення крапельним шляхом є можливість суттєво економити не тільки на водних ресурсах, але також на добривах та електроенергії. Такий метод підтримує оптимальну зволоженість ґрунту, сприяє активному росту рослин та допомагає прискорити дозрівання врожаю.
Підгрунтове (внутрішньоґрунтове) зрошення
Підґрунтове зрошення реалізують шляхом безпосередньої подачі води в кореневу систему рослин за допомогою спеціальних зволожувачів. Труби із пристроями для зрошення встановлюють на невеликій глибині під шаром ґрунту. Така система дуже зручна, оскільки не заважає виконувати різні роботи на ділянці з рослинністю та не змінює структуру поверхні ґрунту. Однак великої популярності вона не отримала через високу вартість та складність монтажу.
Дощування
Дощування – один із найпопулярніших способів поливу земельних ділянок у наш час. Здійснюється він за допомогою спеціальних пристроїв розбризкувачів, це забезпечує поширення води на поверхні у вигляді штучного дощу. Вода при цьому розтікається рівномірно і економно, формуючи сприятливий мікроклімат для розвитку рослин на ділянці, що обробляється. Дощувачі, які забезпечують розбризкування водяного потоку, поділяються на три види: статичні, роторні та імпульсні.
Імпульсні розбризкувачі працюють завдяки реактивній силі струменя із сопла, поливаючи землю невеликими порціями з малою інтенсивністю потоку. Вони забезпечують особливо «м'яке» і щадне зволоження рослин, тому чудово підходять для поливу великих та середніх за площею ділянок, на яких вирощуються квіти, плодово-ягідні, овочеві та інші подібні культури.
Дощувач Presto-PS зрошувач імпульсний на 4 форсунки з різьбленням 1 дюйм (6009)
Статичні дощувачі – відмінний варіант для поливу квіткових клумб та газонів, малих або середніх за площею, з великою кількістю вузьких ділянок. Такі пристрої здатні формувати різні за формою дощові потоки (квадрати, прямокутники, кола тощо), завдяки чому полив здійснюється тільки там, де це дійсно необхідно без надмірного використання води.
Дощувач Presto-PS осцилюючий Сова (7814)
Розбризкувачі роторного типу забезпечують полив струменем води, що повільно обертається по колу з певним радіусом. Змінюючи спеціальні сопла, що підключаються до дощувачів, можна легко регулювати радіус струменя, висоту та рівень витрати води. Роторні розбризкувачі чудово підходять для використання на середніх та великих відкритих ділянках для поливу квітників, газонів та ін.
Дощувач Presto-PS зрошувач секторний 4 режими Модуль (7812)
Дощувальне зрошення дозволяє досягти повної автоматизації поливу зі встановленими заздалегідь нормами витрати води та тимчасовими інтервалами, в чому полягає його основна перевага. Завдяки цьому ділянка з рослинами може отримувати саме ту кількість вологи, якої потребує, і ні краплею менше або більше.